Czy znieczulenie ogólne jest bezpieczne?

W dniu jutrzejszym udaję się na gastroskopię. To już moja druga i tym razem decyduję się na znieczulenie ogólne (po raz pierwszy w życiu). Stąd moje pytania: 1. Czy znieczulenie ogólne jest bezpieczne i bez problemu można się z tego wybudzić? Tak, wiem, głupie pytanie :) 2. Około 2tyg uszkodziłem górne lewe żebro (złamane lub obite). Powoli uraz ustępuje, ale do dziś odczuwam ból lub kucie podczas wdychania lub wydychania. Od wczoraj miałem je dość często, czasami odczuwałem jakby to był ból serca. Czy mimo tego mogę być pod znieczuleniem ogólnym? 3. Od kilku miesięcy stwierdzono u mnie krzywą przegrodę nosową, co objawia się częsta flegą w gardle czy cięższym oddychaniem przez noc. Czy nie stwarza to problemów przy znieczuleniu ogólnym?

witam, żadna forma znieczulenia nie jest w pełni bezpieczna, krzywa przegroda nie jest przeciwwskazaniem