Żółte upławy w ciąży

Witam, mam 19 lat i jestem w 24 tygodniu ciąży. Od dłuższego czasu mam żółte upławy w ciąży, nie są one ciemne ani wchodzące w brąz, jednak martwi mnie to, iż jest ich dość sporo. Nie czuję przykrego zapachu - raczej lekko kwaśną woń. Nie odczuwam też pieczenia ani swędzenia. Moja pani ginekolog powiedziała, że jeśli nie mam powyższych dolegliwości to wszystko jest ok. Jednak mimo wszystko proszę o poradę, bo nie chcę zaszkodzić dziecku zbagatelizowaniem moich obserwacji a martwią mnie te żółte upławy w ciąży. Zaznaczę również, że cytologia i wymaz bakteriologiczny nie wykazały żadnych nieprawidłowości. O czym mogą świadczyć żółte upławy w ciąży? Czy faktycznie nie jest to problem i jeśli nie mam dodatkowych dolegliwości to można to zbagatelizować czy jednak istnieje ryzyko, że coś jest nie tak? Będę wdzięczna za pomoc i odpowiedź w mojej sprawie.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Przy kolorowych wydzielinach najważniejszy jest wynik posiewu. Jeżeli nie wykazał on żadnych bakterii czy grzybów to nie ma powodów do niepokoju. Za żółty kolor może być odpowiedzialna domieszka moczu. Dla pewności proszę powtórzyć posiew za miesiąc.

Pozdrawiam serdecznie!