Czy zostać żoną pomimo obaw?

Jestem w związku od dwóch lat.. za sobą mam nieudane małżeństwo.. mój obecny partner właśnie poprosił mnie o rękę.. na początku się ucieszyłam ale ciągle o tym myślę.. nie mogę być z kimś dla kogo jestem służącą.. On jest uzależniony od paru rzeczy.. I jak patrzę w przyszłość to nie chce z nim być.. On się wszystkim chwali mną - jaka to dla niego jestem dobra. A mnie przeraża myśl, że miałabym być tak traktowana do końca życia.. jednocześnie boję się co zostawić.. że sobie albo mi coś zrobi..

Związek budowany na strachu i kłamstwie to nie związek. Jest Pani, jak sądzę, pewna swych odczuć i są one negatywne. W związku z tym po co pchać się w coś, czego sama Pani nie chce? Proszę zadbać o swoje bezpieczeństwo (poprosić np. kogoś bliskiego o pomoc) i wyjawic partnerowi Pani odczucia i zakończyć tą relację, do której żywi Pani niechęć. Pozdrawiam i trzymam kciuki.

Witam serdecznie,

Jest w Pani wiele lęku. To bardzo trudne odczucia, które niezwykle oddziałują na życie. Nieudany związek małżeński, obecne traktowanie przez partnera oraz zachowania do jakich jest zdolny, nasilają Pani trudności. Znajduje się Pani w takim momencie swojego życia, gdzie czeka Panią podjęcie bardzo ważnej życiowej decyzji. Czasem warto zaufać swojej intuicji, oczywiście upewniając się, że to będzie prawidłowe. W związku z przeżywanymi przez Panią trudnościami, zalecałabym skorzystanie z pomocy psychologiczno-psychoterapeutycznej, by zmienić obecne schematy w celu polepszenia funkcjonowania.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA

Witam, zadaje Pani sobie dużo ważnych pytań. Ma Pani za sobą jeden, nieudany związek, zdaje już sobie sprawę z tego czego w związku nie chce. Warto porozmawiać o tym z psychologiem, zastanowić się jakie ma Pani potrzeby, oczekiwania i czy jest Pani zdecydowana na angażowanie się w relację w której nie czuje się Pani dobrze. Co powoduje że trudno jest podjąć decyzję, czego się Pani obawia.
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Dzień dobry,
To dobrze, że patrzy Pani w przyszłość i widzi, że nieodpowiedni człowiek zaproponował Pani małżeństwo. Wsparcia proszę szukać u życzliwych bliskich, tak by mogli Pani pomóc w nowej sytuacji. Jednocześnie najlepszym wsparciem będzie psycholog, taki z którym będzie Pani mogła odbyć terapię i który pomoże określić Pani oczekiwania, potrzeby jakie powinny być zaspokajane w relacjach z odpowiednim Partnerem.

Pozdrawiam serdecznie