Czy zrezygnować z kolonoskopii, jeżeli ma gorączkę i kaszel?

Dzień dobry, Mój tata dzisiaj się rozchorował. Ma gorączkę, kaszel i osłabienie, był u lekarza i dostał leki (nie antybiotyk). Nie byłoby może w tym nic nadzwyczajnego gdyby na wtorek nie miał badania kolonoskopijnego w warunkach ambulatoryjnych. Co w takim przypadku? Badanie i samo przygotowanie jest bardzo męczące a jeszcze dodając do tego osłabienie chorobowe boimy się że źle to zniesie. Proszę o radę czy powinien się zdecydować czy jednak zrezygnować?

Lek. Paweł Szadkowski

Można udać się do lekarza rodzinnego w celu wykonania pełnego badania fizykalnego i podmiotowego i skonsultować możliwość badania kolonoskopowego. Wszystko zależeć będzie od stanu Pana taty. W przypadku cięższej choroby i złego stanu ogólnego warto pomyśleć o wykonaniu badania w innym terminie.