Czy zrosty po cesarskim cięciu można rozćwiczyć na siłowni?

Witam.Ja mam takie pyt. Czy zrosty po cc mozna rozcwiczyc na silowni ,czy tylko chirurg plastyk moze pomoc i dopiero silka?

Lek. Paweł Szadkowski

Ćwiczenie na siłowni najpewniej nie pomoże na zrosty pooperacyjne w jamie otrzewnowej. Sugeruję skonsultować się z lekarzem (ginekolog, chirurg ogólny, ew. chirurg plastyczny) w tej kwestii ponieważ postępowanie zależy ściśle od pani dolegliwości i stanu klinicznego.