Czy zrosty tęczówki i rogówki są odwracalnym stanem?

Witam! Mój narzeczony przez dwa tygodnie był leczony na zapalenie wirusowe spojówki i rogówki. Dziś podczas wizyty kontrolnej u lekarza stwierdzono u niego zapalenie tęczówki. Na oku zdążyły wytworzyć się zrosty. Podano mu zastrzyki sterydowe oraz z atropiny, ale pogorszone widzenie nie ustąpiło. Dostał receptę na krople A***, T***, N***, D*** i polecenie kolejnej wizyty jutro. Czy mogło się zdarzyć tak, że podczas tych dwóch tygodni zrosty na dobre zadomowiły się w oku i niemożliwe będzie ich zupełne wyeliminowanie?
ponad rok temu

Witam!

Proszę się nie martwić - całkowite wyleczenie jest raczej pewne. Proszę zastosować się do leczenia, a widzenie niebawem powróci. A tak częste kontrole są konieczne do ewentualnego kontynuowania leczenia podspojówkowymi iniekcjami sterydów celem przyspieszenia uwolnienia zrostów.

Pozdrawiam serdecznie