Czy zwolnienie po operacji ginekologicznej może przedłużyć lekarz pierwszego kontaktu?

Jestem po operacji usunięcia ogniska endometriozy. Jutro wychodzę ze szpitala, dziś lekarz powiedział że dostanę 14 dni l4. Moja ginekolog powiedziała, że po takiej operacji powinnam dostać miesiąc zwolnienia, a jak będę potrzebować więcej to żeby przyjść do niej to mi przedłuży. Niestety moja ginekolog będzie w tym czasie na urlopie. Czy w razie potrzeby zwolnienie po operacji ginekologicznej może przedłużyć lekarz pierwszego kontaktu?

Lek. Paweł Szadkowski

Lekarz pierwszego kontaktu może wydłużyć takie zwolnienie, jeśli uzna to za konieczne.