Czy zwymiotowana tabletka antykoncepcyjna zdążyła się wchłonąć?

Witam, Czy jeśli zdarzyło mi sie zwymiotować po 5h od wziecia tabletki antykoncepcyjnej to czy to oznacza, jakbym jej w ogóle nie wzięła??? A nawet jeśli nie zmniejszylo to bezpieczenstwa antykoncepcji, to chciałam spytać, czy jeśli coś, by się stało, że tabletka zostałaby pominięta lub zwymiotowana i ta antykoncepcja byłaby zmniejszona w pewnym stopniu, to jak długo by to trwało? Kiedy nastąpiłby moment, że znów można by było czuć się bezpiecznym bez dodatkowej metody antykoncepcji?

Lek. Paweł Szadkowski

Oczywiście wszystko zależy od tego, jakie tabletki Pani stosuje, ale zazwyczaj, jeśli doszło do pominięcia tabletki, ale zażyła ją Pani do 12 godzin - ochrona jest zachowana. Jeśli minęło więcej, niż 12 godzin - przez 7 dni powinna Pani stosować dodatkową metodę antykoncepcji. Wszystko dokładnie jest opisane u ulotce dołączonej do opakowania tabletek antykoncepcyjnych.
Wymioty po 5 h od zażycia tabletki nie powinny wpłynąć na jej skuteczność.