Czym grozi przednioboczne niedokrwienie podsierdziowe?

Przednio boczne niedokrwienie podwsierdziowe i nie prawidłowy kąt osi QRS=T. Jaka jest tego przyczyna i czym to grozi???

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Taki stan grozi niedokrwieniem mięśnia sercowego. Konieczna jest konsultacja kardiologiczna.

Lek. PaweĹ Baljon

Jeśli jest niedokrwienie serca to oznacza to ni mniej nie więcej tylko chorobę wieńcową albo zawał serca. Sądzę jednak, że jest to opis przez aparat EKG i z tego co pamiętam na końcu jest zapis: do weryfikacji przez lekarza.
Proszę zweryfikować zapis EKG u lekarza, czym prędzej.
Pozdrawiam.
M. Muzolf