Czym jest BCAA i jaki ma wpływ ma zdrowie?

Czym tak właściwie jest BCAA i jaki ma wpływ ma zdrowie?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie.BCAA to aminokwasy o rozgałęzionych łańcuchach. Suplementy diety dla sportowców. Nie polecam stosowania tego typu preparatów.

"Aminokwasy rozgałęzione zmniejszają uczucie zmęczenia po treningu, poprzez obniżenie ilości tryptofanu w krwi, co prowadzi do spadku stężenia serotoniny (odpowiedzialnej za uczucie senności i zmęczenia) w mózgu, dlatego są często spożywane w postaci suplementów przez sportowców". Cytat z Wikipedii. Są to aminokwasy czyli cząsteczki, które budują białka. Preparaty BCAA to jest sposób na wyrwanie dużej ilości kasy od ludzi pragnących być zdrowymi i wysportowanymi ludźmi. Odradzam zdecydowanie. Diabli wiedzą co oni do tych pigułek wkładają. Wystarczy zwykły schabowy.

BCAA, czyli aminokwasy rozgałęzione stosują wyłącznie sportowcy ub osoby bardzo aktywne. W przeciwnym wypadku ich stosowanie nie ma sensu.