Czym jest biała, ciągnąca się wydzielina z oczu?

Mam 34 lata, od dłuższego czasu puchną mi powieki z oczu, wydziela się biała ciągnąca wydzielina. Oczy pieką, pod prawą powieką jest wyczuwalny mały guzek. Ostatnio zauważyłam, że znacznie gorzej widzę na prawe oko. Litery są jakby rozmyte, tzn. jakby każda litera rzucała cień. Dodam, że pracuję w niezbyt komfortowych warunkach: ostre sztuczne światło,suche powietrze o dużym zapyleniu. Byłam u okulisty, stosowałam krople i maść na przewlekłe zapalenie spojówek. Skończyłam kurację i jest pewna poprawa, niemniej jednak jeszcze pojawia się ta ciągnąca wydzielina i powieki nadal puchną.

Witam!
Myślę, że będzie w tym przypadku konieczna kolejna wizyta u okulisty. Mogą to być objawy zarówno nawrotowego zapalenia spojówek, jak i alergicznego zapalenia spojówek.
Przy nawrotowym bakteryjnym zapaleniu warto wykonać posiew z worka spojówkowego i wdrożyć leczenie wg. antybiogramu.
Alergiczne zapalenie przebiega z tworzeniem grudek pod powieką i śluzowatą wydzieliną, ale też uciążliwym swędzeniem.
Dla zachowania większej higieny oczu warto stosować krople nawilżające (bez konserwantów), które będą przy okazji wypłukiwały alergeny lub patogeny z worka spojówkowego.
Pozdrawiam