Czym jest spowodowany za niski puls?

Dzień dobry. Mam 18 lat i prawdopodobnie za niski puls. Nie uprawiam sportu wyczynowo. U mnie wynosi 55 od kilku dni. Czym to jest spowodowane i czy powinnam się przejmować?

Szanowna Pani, jeżeli takie tętno występuje u Pani od zawsze i nie występują żadne objawy to proszę się nie martwić, aczkolwiek zawsze warto skonsultować się z kardiologiem