Czym jest ten guzek okolicy odbytu?

Mam sinego fioletowoniebieskiego guzka na odbycie, jest miękki, nie boli. Ma wielkość mniej więcej ziarnka grochu. Zastanawiam sie czy to cos powaznego, czy samo przeminie. Prosze o odpowiedz.
KOBIETA, 20 LAT 12 miesięcy temu

Dzień dobry.

Opisany objaw warto z konsultować ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu który zbada okolicę zmiany i oceni czy wymagana jest konsultacja proktologa lub gastrologa.

Wizyta stacjonarna jest w tym przypadku najlepszą formą oceny opisanej zmiany która wymaga badania fizykalnego.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

bardzo możliwe, że opisany przez Panią fioletowo-niebieski guzek znajdujący się na odbycie jest guzkiem krwawniczym, nazywanym również hemoroidem. W początkowym etapie mogą one być bezbolesne i mogą nie dawać żadnych objawów, oprócz obecności.

Aby jednak potwierdzić te przypuszczenia, konieczna jest wizyta stacjonarna u lekarza. W pierwszej kolejności może to być lekarz rodzinny, który po obejrzeniu zmiany będzie mógł powiedzieć coś więcej. Jeśli zajdzie taka potrzeba, to pokieruje on Panią dalej – na przykład do proktologa, który zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem tego typu schorzeń.

Inne pytania z tego zakresu znajdują się poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czym-jest-fioletowy-guzek-przy-odbycie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/miekki-guzek-w-odbycie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/fioletowy-guzek-przy-odbycie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.