Czym jest zbierający się płyn pod skórą na czaszce po operacji glejaka?

Brat jest 6 tygodni po operacji guza mózgu-glejak IV. Za kilka dni zaczyna radioterapię. Na czaszce pod skórą gromadzi się jakiś płyn (robi się wielka ,,kula''), który w ciągu dnia prawie znika, ale po leżeniu, spaniu znów się pojawia. Po badaniu tomografem lekarz onkolog stwierdził, że to nie jest przeszkodą do naświetleń, ale nie określił co to dokładnie jest.

Najpewniej jest to zbiornik chłonki , czyli płynu międzytkankowego w rejonie blizny po zabiegu. Jest to dość częste ale niegrożne powikłanie. Z czasem ustąpi.