czym jest zgrubienie wokół siniaka?

Witam. Tydzień temu wywróciłem się na rowerze. Mam dość dużego siniaka na brzuchu, 10 cm szerokości spokojnie. W obrębie tego siniaka zauważyłem jakieś zgrubienie czy guzka. Czy mogło to powstać na skutek wypadku? Zaczynam zastanawiać się czy nie było tego tam wcześniej. Zlokalizowane jest ok. 2 cm nad pępkiem i z 8 cm po lewej stronie

Lek. Paweł Szadkowski

Wysoce prawdopodobne, że jest to wynik urazu. Jeśli nie ma pan innych dolegliwości związanych z tą zmianą to sugeruję poczekać do czasu wygojenia się zmian po urazie. Jeśli zmiana będzie się utrzymywać i będzie to pana niepokoić może pan udać się na konsultację do chirurga ogólnego. Pewne informacje może również wnieść badanie USG zmiany.