Czym leczy się bakterie Moraxella catarrhalis?

Witam mój syn ma bakterie Moraxella catarrhalis i moje pytanie czym ja się leczy? Mój lekarz powiedział ze nie leczymy,ale się martwię bo to przecież bakteria ...Syn odkąd poszedł do przedszkola chorował nam bardzo dużo od grudnia 2018 do marca 2019 miał już 5 antybiotyków, lekarz zalecił nam zrobienie wymazu z nosa i wyszła bakteria wyżej wymieniona. I teraz się martwię do kogo mam się udać i czy ta bakterie się leczy?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Jeśli nie powoduje ta bakteria infekcji, tylko syn jest nosicielem to nie ma wskazań do antybiotykoterapii.