Czym mogą być spowodowane problemy z koncentracją?

Witam, Od pewnego czasu, w sumie od kilku dni dzieje się ze mną coś niepokojącego. A mianowicie jestem bardzo zdekoncentrowana, senna i w ogóle nie mogę skupić na niczym uwagi. Pojawiły się też problemy z szybkim myśleniem. Bardzo wolno reaguje. Czasami w ogóle odpływam, tak jakbym zasypiała z otwartymi oczami. Jestem ogólnie otępiona. Gorzej mi się uczy i ogólnie tylko się pogrążam, bo cały czas myślę czy też nic złego mi nie jest. Na 20 grudnia mam umówioną wizytę u neurologa, ponieważ od 3. roku życia prawie codziennie boli mnie głowa. Nie wiem już co mam robić, bo taki brak koncentracji jest bardzo męczący. Proszę o jakąś poradę.

ponad rok temu

Witam!

Problemy z koncentracją mogą mieć podłoże nie tylko neurologiczne, ale również psychologiczne. Częste bóle głowy, zaburzona koncentracja mogą być wynikiem oddziaływania czynników stresujących, na które może być Pani narażona. Oczywiście każdy z nas na takie czynniki w życiu jest narażony, niemniej każda osoba posiada inny sposób radzenia sobie  z nimi. Jedni będą stosowali mechanizmy obronne, które nie dopuszczą do świadomości "problemów", inni natomiast będą skłonni stawić im czoła, zastanowić się co powoduje, że funkcjonuję tak, a nie inaczej. Również bóle głowy mogą być sposobem na radzenie sobie z emocjami. Stan napięcia może właśnie poprzez bóle głowy znaleźć ujście.
Oczywiście ważne jest, aby zrobiła Pani badania, które wykluczą podłoże fizjologiczne objawów. Wówczas należałoby skupić się na wsparciu psychologicznym, które pozwoli na lepsze poznanie siebie. Może Pani zastanowić się w jaki sposób mogłaby Pani zadbać o "swoje bóle". Co mogłoby spowodować, żeby Pani lepiej funkcjonowała.
Proszę pomyśleć o relaksacji, przykładowe techniki znajdzie Pani w Internecie. Również ważna jest odpowiednia ilość czasu spędzanego na powietrzu, gimnastyka, czy zmiana diety. Proszę spróbować również wykonywać ćwiczenia, które usprawnią koncentrację - te również znajdzie Pani w Internecie.
Pozdrawiam