Czym mogę wyleczyć grzybicę pochwy?

Cześć, mam na imię Iza i mam 19 lat. Zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Przez kilka dni zauważyłam dziwną substancję, która wydziela się z pochwy. Dwa dni po kolei wypływało mi coś w stylu "twarożku", maź o dziwnej konsystencji, jakby z gródków o barwie białej, bezwonnej. Po dwóch dniach zmieniło się to na biało-żółtą wydzielinę "gładką" o dziwnym zapachu. Nic mnie nie piecze ani nie swędzi. Podejrzewam "grzybicę macicy". Wiem, że muszę iść z tym koniecznie do Ginekologa. Ale właśnie w tym jest problem. Na razie nie mam takiej możliwości. Proszę o radę, czy są jakieś leki bez recepty na grzybicę? Bardzo proszę o pomoc jak najszybciej. Z góry dziękuję.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Powinna Pani udać się do lekarza ginekologa, który oceni, czy rzeczywiście infekcja ma charakter grzybiczy (na co wskazuje "twarożek") czy mieszany, grzybiczo-bakteryjny, o czym mogą świadczyć żółte, przykro pachnące upławy. Lekarz przepisze odpowiednie globulki, które infekcję zwalczą.

Na własną rękę może Pani kupić preparat do irygacji pochwy łagodzący objawy pieczenia i swędzenia, lecz nie zwalczający infekcji, jednak z tego co Pani pisze, nie ma Pani tych objawów. Może Pani też kupić preparaty ziołowe o podobnym zastosowaniu. W aptece dostępne są także kapsułki z bakteriami kwasu mlekowego, które pomagają zwalczyć infekcję grzybiczą.

Pozdrawiam serdecznie!