Czym mogłam się czymś zakazić od mężczyzny?

Witam. Proszę o poradę. Otóż jadąc dzisiaj autobusem, poczulam takie jakby ukłucie. Obok mnie siedział nieciekawy Pan.. Nie zwróciłam uwagi, ale przyjmijmy że ukuł mnie jakaś zakazona igła. Igła nie miała kontaktu z krwią, gdyż nie ma konkretnego śladu po wbicu, jak w przypadku pobierania krwi. Czy mógł mnie zarazić poprzez delikatne wbicie w skore? Jestem w ciazy, martwię się.

Lek. Paweł Szadkowski

Nie sądzę żeby miała pani powody do niepokoju. W szczególności jeśli nie doszło do naruszenia u pani ciągłości skóry. Dodatkowo w trakcie prowadzenia ciąży są wykonywane odpowiednie badania w kierunku chorób zakaźnych co dodatkowo pomoże rozwiać pani wątpliwości.