Czym mogło być spowodowane pęknięcie prezerwatywy?

Witam, podczas stosunku z dziewczyną pękła nam prezerwatywa. Czy mogło to być spowodowane napletkiem, który gromadzi się za żołędzią i podczas stosunku z prezerwatywą porusza się w jej wnętrzu (zakrywając żołądź i odkrywając ją całkowicie), a przez to rozciąga ją nadmiernie? Nie wykluczam oczywiście innych przyczyn, ale zastanawia mnie ta kwestia. Dodam, że nie ma stwierdzonej stulejki, ani problemów z wędzidełkiem. Pozdrawiam serdecznie.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie przypuszczam aby napletek był przyczyną pęknięcia prezerwatywy. Niestety czasami zdarza się iż produkt ma ukrytą wadę fabryczną i stąd pojawia się późniejsze jej pęknięcie.

Zastanawia, że uszkodzenia prezerwatywy zdarzają się niektórym dość często, a innym nigdy.
Być może nie usuwają oni powietrza z czubka prezerwatywy, a niektórzy otwierają opakowanie zębami, a nawet nożyczkami...!
Możliwe są wady fabryczne, należy używać tylko z dobrych firm i najlepiej z apteki.
Warto poćwiczyć zakładanie osłonek spokojnie, poza seksem.
Przed seksem lepiej przygotować wcześniej prezerwatywę. Otworzyć, zapoznać się, którą stronę zakładać i mieć ją pod ręką. Potem wystarczą dwie seksundy na założenie.
Sprawnie założona prezerwatywa to lepsza erekcja, uniknięcie jej osłabienia...
Pozdrawiam.