Czym może być spowodowane takie ciśnienie i puls?

Witam, Ciśnienie 160/90 puls 70 po godzinie ciśnienie spada do 130/85 a puls utrzymuje się e granicach 50. Normalnie moje tętno wynosi około 80 w spoczynku. Czym to może być spowodowane? Czy jest groźne?
KOBIETA, 32 LAT około miesiąca temu

Dobry wieczór.

Spowodowane może być wieloma czynnikami np nadwaga, nadmierne spożywanie soli i tłuszczów nasyconych, palenie papierosów oraz częste spożywanie alkoholu, nerwica, schorzenia nerek itd.

Opisane objawy wymagają stacjonarnej konsultacji ze swoim lekarzem pierwszego kontaktu lub rodzinnym który przede wszystkim wywiad choroby i badanie fizykalne które pozwoli na ocenę Pani zdrowia a w razie nieprawidłowości w badaniu fizykalnym zostanie zlecona diagnostyka laboratoryjna z krwi i badań obrazowych ale to już na wizycie lekarz zdecyduje.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta