Czym można zastąpić owoce?

Witam. Co można jeść między posiłkami zamiast owoców. Czytałam że można orzechy ale są bardzo kaloryczne i kilkoma się niezbyt najem a więcej jest zbyt duża ilość kalorii, co w takiej sytuacji? Dziękuję i pozdrawiam.
ponad rok temu

Czym jest żywność ekologiczna?

Jeżeli zależy nam na tym, by zdrowo się odżywiać, warto włączyć do diety żywność ekologiczną. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jakie kryteria powinny spełniać produkty spożywcze, by zyskać miano ekologicznych.

Znakomite jako przekąskijogurty - tu dość duży wybór (dla osób otyłych najlepsze są jogurty naturale, bez dodatków), serki wiejskie, twarożki, kefiry. Można sobie przygotować sałatki z dodatkiem oliwy z oliwek, pestek oraz sera twarogowego - takie są mniej kaloryczne, ale dość sycące i zawierają cenne składniki odżywcze. Jako przekąska może także posłużyć chrupkie pieczywo lub niewielka kanapka z wędliną drobiową i sałatą. Wszystko zależy od tego czy się ma nadwagę, otyłość czy masę ciała w normie. Kaloryczność przekąsek jest uzależniona od ogólnego zapotrzebowania energetycznego oraz tego czy dana osoba jest na diecie czy też. nie. Podane powyżej przekąski należą do tych zawierających max. 200kcal.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty