Zapalenie jamy ustnej a sposoby jego łagodzenia

Witam, od paru dni bardzo piecze mnie język i ogólnie jama ustna. Okazało się, że mam zapalenie jamy ustnej. Dostałam od lekarza lek Flucofast 50 na siedem dni. Obecnie biorę ten lek drugi dzień. Czym mogę jeszcze złagodzić objawy zapalenia jamy ustnej, bo jest to bardzo uciążliwe? Czy są jakieś ogólnodostępne środki, zioła, domowe sposoby, bez konieczności szprycowania się różnego rodzaju chemią? Który z nich najlepiej i najskuteczniej działa? Czy warto pić w tym czasie np. maślankę lub też kefir, czy będzie też działało łagodząco? Dodam również, że muszę brać jeszcze antybiotyk na anginę przez 8 dni. Czy możliwe, że to przez antybiotyk własnie mam to zapalenie jamy ustnej? Proszę o odpowiedź, jest to bardzo uciążliwe i chce się tego jak najszybciej pozbyć. Z góry dziękuję za porady. Pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jak najbardziej jest to wskazane. Płukanie ziołami jest dobrym pomysłem.