Czym różni się miesiączka od plamienia implantacyjnego?

Czy mógłby ktoś z Państwa napisać czym różni się normalna miesiączka od plamienia implantacyjnego? Jak wiadomo plamienie takie występuje po zapłodnieniu ale często jest mylone z wcześniejszą miesiączką więc proszę o wyjaśnienie tej kwestii(jeśli się różni to czym się różni w wyglądzie i czasie trwania)dziękuje.
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Krwawienie implantacyjne nie musi różnic się od krwawienia miesięcznego. Zwykle jednak jest mniej obfite i krótsze. Pojawia się ono około 10 dni po stosunku.