Czym są badania polisomnograficzne?

Miałam robioną eeg . A TSH bedzie robione 12 maja bo podejrzewają u mnie niedoczynność tarczycy bo TSH jest wysokie czyli 6,60 .Spałam kilka godzin i okresowo.Nie miałam robioną rezonans głowy ale z jakiego powodu. Jakie to są badania polisomnograficzne, jakmie badania internistyczne szeroke

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie.Polisomnografia dostarcza oceny ilościowej całkowitego czasu snu, dystrybucji stadiów snu, liczby przebudzeń, zaburzeń oddychania, zaburzeń akcji serca, nietypowej czynności ruchowej, nocnych napadów padaczkowych i rodzaju zaburzeń przysennych. Badanie polisomnograficzne polega na jednoczesnej rejestracji snu i wielu zmiennych fizjologicznych