Czym są guzki w podbrzuszu?
Witam, jestem mężczyzna 21 lat. Od pewnego czasu wyczuwam u siebie w podbrzuszu dziwne guzki jeden na pewno z prawej strony podłużny dość spory da się przesuwać, drugi bezpośrednio pod pępkiem,mniejszy, twardszy. Nie wiem czy są połączone lub czy jest ich więcej. Niepokoi mnie to ponieważ czesto po jedzeniu muszę chodzić do toalety, dodatkowo najprawdopodobniej mam również hemoroidy. Robiłem ostatnio USG jamy brzusznej oraz morfologię i mocz. Praktycznie wszystkie badania wyszły dobrze jedynie hemoglobina i erytrocyty powiększone lecz zawsze lekko były. Co to może być, boje się o coś poważnego.

MĘŻCZYZNA, 21 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Szadkowski
92 poziom zaufania
Jeśli podstawowe badania oraz USG jamy brzusznej są w normie to wydaje mi się, że nie ma większych powodów do niepokoju. Guzek w okolicy pachwiny może być węzłem chłonnym, które często są wyczuwalne w tej okolicy i nie świadczą o patologii. Jeśli chodzi o zmianę poniżej pępka to trudno powiedzieć, może jakaś bardzo niewielka przepuklina, ale jeśli nie boli, nie powiększa się to nie niepokoiłbym się zanadto (ewentualnie może ją oglądnąć lekarz przy najbliższej okazji).