Czym są kłujące, mocne bóle brzucha?

Witam ! Mam 27 lat , robiłem jakiś czas temu kolonoskopię , nic strasznego nie wyszło . Jednak ostatnio miałem nagle kojące i dość mocne bole brzucha , przy załatwieniu się na papierze było bardzo dużo krwi , czuje się osłabiony trochę . Co to może być ?

Lek. Paweł Szadkowski

Najczęstszą przyczyną krwawienia z dolnego odcinka przewodu pokarmowego jest krwawienie z guzków krwawniczych (tzn. "hemoroidy"). Jednakże przyczyny mogą być różne. Radziłbym zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, który będzie mógł wykonać potrzebne badania diagnostyczne i ewentualnie skierować Pana do specjalisty.