Czym są spowodowane problemy z erekcją?

Dzień dobry, piszę w imieniu męża. Ma 40 lat i od pewnego czasu zaburzenia erekcji, które postępują. Mąż twierdzi, że ostatnio nie ma nawet takiego popędu płciowego jak dawniej. Jest jeszcze jedna rzecz, trochę wstydliwa. Mianowicie długość jego członka zmniejszyła się, czy można coś na to poradzić? Dodam, że leki dostępne bez recepty już stosował i chwilowo była poprawa, ale nie na długo. Proszę o odpowiedź co dalej robić.
ponad rok temu

Witam!

Jeżeli problem się utrzymuje już jakiś czas, to proponowałabym, abyście udali się do lekarza lub seksuologa. Należałoby sprawdzić, czy zaburzenia erekcji mają podłoże fizjologiczne. Jeżeli badania wykażą, że wszystko jest w porządku to należałoby zastanowić się nad czynnikami psychologicznymi, które mogą powodować zaburzenia. Proszę się zastanowić, czy ostatnio mąż nie był poddany działaniu czynników stresujących. Również przebyte ostatnio choroby lub infekcje mogą przyczyniać się do zaburzeń erekcji (należy wspomnieć o tym podczas wizyty u lekarza).

Problemy z erekcją powodować może również częsta masturbacja- warto i to uwzględnić, oczywiście jeżeli ma to miejsce w przypadku Pani męża. Jeżeli problemy natury psychologicznej będą utrudniały współżycie to należałoby zastanowić się nad psychoterapią.

Pozdrawiam