Czym się różni nić dentystyczna woskowana od zwykłej?

i jeszcze jedno, czym różni się nić dentystyczna woskowana od zwykłej nici?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Pomiędzy nicią woskowaną a niewoskowaną nie ma różnic w efektywności użycia. Jedyną różnicą jest fakt, że nić woskowana powinna być używana po szczotkowaniu zębów a niewoskowana niekonieczne.

Witam
Nić woskowana jest pokryta cienką warstwą wosku co powoduje że jej powierzchnia jest gładsza i łatwiej ją umieści w przestrzeniach między zębowych( czasami zęby są stłoczone co przy zwykłej nici może spowodować jej poszarpanie i może wystąpić złe doczyszczenie przestrzeni).
Pozdrawiam