Czym spowodowane są plamienia międzymiesiączkowe?

staramy się o dziecko o 2 cykli. W marcu odstawiłam NuvaRing, pierwsze cykle były regularne, następnie w czerwcu nie dostałam okresu normalnie tylko po 75dniach, kolejny okres miałam po 14 dniach. Ostatnia miesiączkę miałam 19.09. więc powinna już dostać następny, niestety mam tylko plamienia - ale jest to czasami co 2 dzień czasami codziennie, ale jest to pojedyńcze zdarzenie w ciągu dnia. Dodam że 9.10 byłam u lekarza na USG wszystko ok. Czy może to być ciąża? Czym może być to spowodowane?

Milena Lubowicz

Jeżeli była Pani na usg i jest wszystko w porządku, to nie sadzę, żeby te plamienia były spowodowane jakąś poważną przyczyną. Może to być ciąża, proponuje zrobić test ciążowy albo poziom BhCG z krwi. Może być to również stresem, który związany jest ze staraniem się o dziecko. Życzę powodzenia.
Pozdrawiam