Czym wywołane są te częste nocne pobudki?

Witam serdecznie! Przeglądając forum - opinie ludzi, którzy tutaj dzielą się problemami zauważyliśmy, że mamy podobny problem z naszą córką, ale nie wiemy do końca, jak sobie z tym poradzić. Otóż nasza 18-miesięczna córka noc w noc budzi się po kilka razy, zaczyna wołać, czasem jest to od razu płacz, już różne metody stosowaliśmy i próbowaliśmy przeczekać, ale jest to za każdym razem tak intensywny płacz dziecka, że aż zaczyna się zapowietrzać, dostaje raz w nocy mleko modyfikowane, nie zawsze wypije, ale myślę, że nie jest to główną przyczyną. Cykl dnia wygląda zawsze tak samo, o tej samej porze posiłki, spanie w dzień o tej samej porze, potrafi przespać w dzień od godziny nawet do 3. Wieczorna kąpiel, potem mleko przed snem, zasypia około godziny 20.30 - 21.00. Potem mamy z 3 godziny spokoju i pobudka około 1-2 w nocy i przez 3 godziny na zmianę płacz i wołanie. Zaśnie dosłownie na 5 minut i z powrotem pobudka. Taka sytuacja ma miejsce już od dłuższego czasu. Proszę o poradę. Z góry dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie:)

Szkoda, że nie wspomina Pani nic o diecie maluszka, co je ono w ciągu dnia. Może nie jest już konieczne dokarmianie malca modyfikowanym mlekiem. Proponuję wykonać badania morfologiczne u córeczki, pod kątem poziomu hemoglobiny, zdarza się, że maluszki z niskim poziomem hemoglobiny częściej są pobudzone, płaczą zanosząc się mocno.

Zachęcam również do rozmowy z psychologiem dziecięcym, który wyjaśni Państwu etapy rozwojowe, które dziecko już przechodzi i które jeszcze przed nim. Warto to wiedzieć, żeby uświadomić sobie, że wraz z wiekiem zmienia się rytm snu i realizacja potrzeby snu.

Pozdrawiam