Czym zasadniczo różni się sertralina od paroksetyny?

Witam czym zasadniczo rózni sie sertralina od paroksetyny, wiem ze oba leki to leki z grupy ssri, ale czy jezeli z paroksetyny nie jestem zadowolony to czy jest sens zmieniac na np sertraline?? z góry dziekuje za odpowiedz, pozdrawiam

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Paroksetyna jest jednym z najsilniejszych i najbardziej wybiórczych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny. Można spróbować jednak zmiany na inny preparat.