Czym zastąpić polocard na rozrzedzenie krwi?

Dzien dobry, Od lat stosuje polocard na noc w celu rozrzedzenia krwi.Dzis mi zabraklo tabletek na 3 dni.Czym doraznie moge go zastapic?Mam ze soba paracetamol.Jednak przyjmuje rowniez leki na nadcisnienie(tertensif Bi Kombi)tez doraznie,oraz leki na gruczolaka przysadki. Z lekarzem rodzinnym dopiero bede sie widzial 3 lipca(jestem w morzu), Z gory dziekuje za odpowiedz.

Lek. Paweł Szadkowski

Polocard to kwas acetylosalicylowy (czyli aspiryna), który jest stosowany w dawce 75mg jako lek antyagregacyjny. Jest to lek bez recepty. Może pan spróbować przyjąć podobną dawkę wydzielając ją z innej tabletki o większej dawce, ale może okazać się to trudne. Wszystko zależy od wskazań z jakich powodu przyjmuje pan ten lek. Paracetamol nie zastąpi polocardu.