Czym złagodzić podrażnienia jamy ustnej?

Witam. Bralam przez tydzien antybiotyk Amoksiklav Quicktab mozna go rozpuscic w jamie ustnej przed polknieciem i tak robilam. Przedostatniego dnia brania, zrobily mi sie jakies podraznia w jamie ustnej, czerwone gardlo z malymi pecherzykami, pobolewa mnie tez gardlo wiec podejrzewam, ze i glebiej sa te podraznienia. Lekarka stwierdzila podraznienie jamy ustnej i gardla tym antybiotykiem i kazala plukac soda, czym jeszcze moge zlagodzic te podraznienia? Jakies tabletki do ssania?

Może Pani stosować spray do gardła gardvit, który będzie nawilżal i pomoże w regeneracji, żel stomatologiczny solcoseryl lub podobne preparaty dostępne w aptece bez recepty.
Można też ssać tabletki powlekająe z tymiankiem i podbiałem, lub z porostem irlandzkim.
Może też Pani próbować płukanek ziołowych lub ziół do zaparzenia, np. Szałwii.