Czyszczenia pochwy u kobiety w ciąży

Witam,jestem w 7 tygodniu ciąży i na pierwszej wizycie miałam przeprowadzone badanie czystości pochwy i był robiony wymaz pod mikroskopem okazało się,że otrzymałam skierowanie na czyszczenie pochwy,czy to może być cysta i na czym polega ten zabieg? Bardzo proszę o odpowiedź,pozdrawiam Iwona.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie do końca rozumiem co ma Pani na myśli mówiąc czyszczenie pochwy. Możliwe iż chodziło o irygacje dopochwowe, które polegają na płukaniu pochwy wodą lub za pomocą specjalnych mieszanek oraz odpowiednich preparatów farmakologicznych. Kobiety mogą kupić je w sklepie lub aptece, ewentualnie sporządzić same na bazie mieszanki ziół. Mieszanki są zwykle w buteleczkach i mogą być wprowadzane do pochwy za pomocą rurki lub dyszy.