Czyszczenie przestrzeni międzyzębowych po wykonaniu mostu adhezyjnego

Witam, Mam pytanie odnośnie mostu adhezyjnego, a dokładnie o czyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Niestety jak wiadomo użycie w tym miejscu nici dentystycznych jest niemożliwe. Zabieg miałam wykonany w czerwcu, niestety czuje nieprzyjemny zapach pomimo dokładnego czyszczenia. Czy istnieją jakieś metody aby dokładnie wyczyścić tą przestrzeń. Dziekuję z góry za odpowiedz
KOBIETA ponad rok temu

Witam.
Proponuję zakup szczoteczki elektrycznej z irygatorem.
Irygator miesza powietrze z wodą a następnie spręża je. W ten sposób powstają miliony trwałych mikro bąbelków, które pod ciśnieniem bez trudu dostają się w przestrzenie międzyzębowe czyszcząc je bardzo dokładnie.
Pozdrawiam A. Białasiewicz

Witam,
Jeżeli most jest prawidłowo wykonany, to w skrócie tak można temu zaradzić:
Istnieją specjalne nici dentystyczne ze sztywną końcówką specjalną do czyszczenia pod mostem, ewentualnie istnieją specjalne pętelki z żyłki , przypominają takie aluminiowe urządzenie do nawlekania igły - często występujące w zestawach z igłami do szycia. To urządzenie służy do przesunięcia pod mostem, potem przychwycić trzeba z drugiej strony nić dentystyczną i wysunąć z powrotem tak, że nić zostaje wsunięta pod dostawione zęby (przęsło) ,Nić taką można kupić w internecie lub w sklepach stomatologicznych. Płukać płynami do płukania jamy ustnej
Używać irygatora (występują nieraz w komplecie z elektryczną szczoteczką).
Starałam się jakoś to opisać, pokazałabym gdybym mogła, jest to 5 min i bardzo prosty gdy ktoś to zademonstruje.
Powodzenia,mam nadzieję iż choć trochę pomogłam.
lek stom Maria Hirchy_Żak