Czyto badanie potwierdzi lub wykluczy cukrzycę?

Witam, jestem w 3 ciazy moje badania były w normie, w 28 tyg ciazy zwymiotowalam glukoze ale wynik na czczo był 85 w moczu glukoza nieobecna, morfologia dobra, kazano mi powtorzyc wynik po 4 tyg, więc a 32 tyg, w tym czasie byłam chora i wynik wyszedł 96 po 1 godz 152 po 2godz 113 , mój lekarz stwierdził cukrzycę, kazał przejść na dietę cukrzycowa nie dał recepty na glukometr a nie da się kupić pasków bez recepty, zlecił badanie hba1c czy to badanie potwierdzi lub wykluczyć cukrzycę? Czy już do końca ciazy będę musiała żyć w niepewności? Jestem w 35 tyg, dziecko na normalne wymiary, ja też mam przyrost wagi w normie

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. HbA1C nie jest badaniem referencyjnym do diagnozowania cukrzycy. W pani przypadku wystarczy zdrowa dieta. Pozdrawiam.