Daczego poziom b-HCG nie spadł po poronieniu?

3 września byłam u ginekologa który stwierdził poronienie (5 tydzien ciazy). Nastepnego dnia zrobiłam badanie HCG wyniosło 63. Dwa dni później wyniosło 74. Około dwa tygodnie później poziom Hcg wyniósł 174. Dodam że ciągle plamie od poronienia. Mam się martwić?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. b HCG we krwi może utrzymywać się jeszcze przez długi czas po poronieniu. Radziłbym regularne kontrole ginekologiczne.