Dalacin C 300 albo Clindamycin 600 na stan zapalny zęba

Witam. Czy na stan zapalny zęba(w tej chwili ząb nie boli tylko został taki torbiel na dziąśle) pulsuje czasem i ćmi, lepszy będzie Dalacin C 300 czy Clindamycin 600? Aplikowałem sobie Olfen ale ten nie skasował tego torbiela więc postanowiłem sięgnąć półkę wyżej. Wiem że powinienem udać się do stomatologa ale ten na pewno zacząłby tak samo. Pozdrawiam.

Tylko leczenie farmakologiczne nie rozwiąże Pana zębowego problemu. Proszę zrobić RTG i udać się do stomatologa, który równolegle poprowadzi odpowiednie postępowanie.

Dzień dobry. Torbiel na dziąśle nie powstała bez powodu. Podanie jedynie antybiotyku, nie usunie przyczyny i infekcja po krótkim czasie się powtórzy. Nie radzę eksperymentować na własnym organiźmie. Przede wszystkim antybiotyki powinien przepisywać lekarz. Nieumiejętne i zbyt częste stosowanie antybiotyków jest bardzo nieodpowiedzialne. Prowadzi do rozwoju szczepów bakteryjnych odpornych na antybiotyki. Powoli zaczyna narastać problem, że mamy za mało skutecznych antybiotyków.