Kalkulator dni płodnych i niepłodnych

Witam serdecznie, mam kilka pytań dotyczących kwestii obliczania dni płodnych. Jeśli okres zaczął mi się 23 marca a skończył 29 marca to kiedy mam dni płodne a kiedy niepłodne? Wiem, że pewnie powinnam potrafić to obliczać, ale zawsze miałam z tym spory problem, nie potrafię wyliczyć tego tak, żeby później nie martwić się, że zrobiłam coś nie tak. Jak prawidłowo wyliczyć dni płodne żeby mieć stuprocentową pewność, że nie zajdę w ciążę? Może istnieje jakiś kalkulator dni płodnych i niepłodnych, dzieki któremu będę mogła wpisać w nim konkretne daty okresu i który wyliczy mi kiedy mogę współżyć bez zabezpieczenia? Czy może nie ma możliwości, żeby wyliczyć to w tak prosty sposób i trzeba uwzględniać te wszystkie obserwacje śluzu, pomiary temperatur itp? Jeśli jest taka możliwość to proszę o podanie linku do takiego kalkulatora dni płodnych i niepłodnych. Z góry dziekuję za pomoc i pozdrawiam.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jezeli ma Pani regularne cykle to dni plodne występują od około 3 dni przez i 4 dni po owulacji. Sama owulacja pojawia się 14 przed pierwszym dniem krwawienia.