Data poczęcia - kiedy mogło dojść do zapłodnienia?

Witam! Chciałabym się upewnić, w jakim terminie doszło do zapłodnienia? Termin porodu według ostatniej miesiączki to 06 lipca 2011. Data ostatniej miesiączki to 29 września 2010. Chciałabym wiedzieć, kiedy najwcześniej mogło dojść do zapłodnienia. Jest to dla mnie istotne, ponieważ do mniej więcej 10 pażdziernika miałam jednego partnera, a 19 pażdziernika drugiego (jeden raz)... Chciałabym wiedzieć, czy doszło do zapłodnienia przed 10 pazdziernika czy po 19 pazdziernika? Bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuję!

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Obecnie trudno będzie roztrzygnąć bez robienia badań genetycznych, kto jest ojcem dziecka. To, kiedy mogło dojść do zapłodnienia zależy od długości i regularności Pani cykli. W szczególności przy krótkich cyklach stosunek odbyty 10 października mógł już doprowadzić do zapłodnienia, jeśli natomiast ma Pani długie cykle, to bardziej prawdopodobne jest zapłodnienie w wyniku późniejszego stosunku. Można tu jednak mówić jedynie o szansach, a nie definitywnie roztrzygnąć sprawę ojcostwa. Byłoby bardzo pomocne, gdyby miała Pani wykonane USG we wczesnej ciąży, ma on bowiem dość wysoką precyzję szacowania jej wieku.

Pozdrawiam serdecznie!