Data stosunku a ustalenie daty porodu

kochalem sie z dziewczyna 12 wrzesnia kiedy powinna miec date porodu

Milena Lubowicz

Datę porodu ustala się na podstawie ostatniej miesiączki, gdyż pierwszy dzień cyklu czyli krwawienia uznaje się za pierwszy dzień pierwszego tygodnia ciąży. Nie bierze się pod uwagę daty stosunku. Data porodu obliczona z miesiączki może być lekko skorygowana przez usg wykonane w 10-12 tygodniu.
Pozdrawiam