Data ważności tabletek antykoncepcyjnych

Witam! Mam pytanie dotyczące daty ważności tabletek antykoncepcyjny. Właśnie zauważyłam, ze blister który rozpoczęłam tydzień temu ma datę ważności 7/2014, czyli do jutra... Czy bezpieczne jest dalsze branie tabletek z tego blistra do końca cyklu? z góry dziękuję za pomoc!

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie zaleca się stosowania tabletek po terminie ze względu na możliwe obniżenie ich skuteczności.