Data zapłodnienia a badania ciąży

Dziś 8.01.2014. Według okresu(9.06.2013) jestem w 30 tyg ciąży - moje wyniki to BPD-76,2(30+3dni) HC- 280,4(30,5dni) AC- 250,5(29+3dni) FL 57,5(30+2dni). Czy według zapłodnienia nie powinnam mieć wyników jak z 28 tyg?Bo termin zapłodnienia wyznacza się przeważnie 2 tyg po miesiączce? Czy te wyniki nie są na wyrost i dlaczego występują takie dysproporcje pomiędzy poszczególnymi parametrami? Wspomnę, iż mam cukrzyce i występuje prawdopodobieństwo konfliktu ser.-brak przeciwciał na tym etapie

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Data zapłodnienia może różnić się o 2 tygodnie in plus in minus. Owszem oznacza się ją na podstawie ostatniej miesiączki i zwykle następuje po 14dniach od pierwszego dnia krwawienia, jednak nie zawsze jest to takie proste. Przedstawione parametry potwierdzają, że z dzieckiem jest wszystko OK.