Dawka Euthyroxu po operacji wycięcia tarczycy

Witam, niedawno mialam operacje wyciecia calej tarczycy, przed operacja nie bralam zadnych hormonow,a po operacji dostalam euthyrox 100. Czy to nie za duza dawka odrazu? Organizm nie musi sie stopniowo przyzwyczajac?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie.W zasadzie dawke zaczyna się od 25-100 mikrog/d, a w leczeniu podtrzymującym dwa razy tyle. Jednak dawkę koryguje się na podstawie stężęnie TSH i fT4. Dlatego lepiej, aby ustalaniem dawek zajął się lekarz stąd też proponuje postępować zgodnie z ustaleniami.