Dawka hormonów w tabletkach antykoncepcyjnych

Dlaczego w tabletkach antykoncepcyjnych naraya jest tak dużo progestagenu aż 3 mg, czy to nie za dużo w innych tabletachach dawka tego hormonu nie przekracza 1mg ? Czy nie jest to odpowiedni lek ? Jakie tabletki antykoncepcyjne mają najmniejsza dawkę hormonów i jak odróżniać ich skład?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tabletki antykoncepcyjne to nazwa grupy leków. Każdy z nich składa się z hormonów płciowych w różnych dawkach. W zależności od potrzeb ginekolog przepisuje odpowiedni preparat. Decyzja uzależniona jest od lekarza.