Dawkowanie Euthyrox po całkowitym usunięciu tarczycy u 56-latki

Kobieta 56l po całk. usunięciu tarczycy 20.10. 14 brała Euthyrox N75. 21.11.14 TSH 6,73 endokrynolog zwięk- sza dawkę do 112. 15.01.15 TSH 2,23 endokrynolog zwiększa dawkę tygodniową do 5x112 +2x125. Pacjętka bardzo źle się czuje, lekarze nie znają przyczyny. 10.03. 15 TSH 0,053 lekarz domowa zaleca dawkę 37,5, nastę- puje poprawa. 2 tyg. później endokrynolok zaleca dawkę 100. Po wzięciu jednej dawki pacjętka źle się poczuła. Jaką dawkę powinna przyjmować pacjętka?

Szanowna Pani,
po operacji usunięcia całkowitego tarczycy należy dożywotnio zażywać tyroksynę. Dawkę ustali endokrynolog. Zła tolerancja leku się zdarza i może wymagać zmiany na inny preparat. Wydaje się, że dawka tyroksyny wynosi 100 - 112 ug na dobę.
Pozdrawiam
dr R.Anielski