Degeneracja tarczy międzykręgowej z przepukliną
Mam 49 lat czy choroba postępuje TK kręg z 8.2010 Niewielkie wpuklenie kr. międzykręg. z modelowaniem worka oponowego poz L4-L5 niew.ucisk krążka na korzenie nerwowe po stronie prawej. na poz.L4-L5 i L5-S1..MR 11.2011 Na poziomie L4-L5 widoczna degeneracja tarczy międzykręg. z przepukliną tylno-centralną lewoboczna wpuklająca się do lewego zachyłka korzeniowego.MR 12.2013Poz L1-L2 śladowe rozlużnienie.L4-L5 centr.przepukl. tarczy m. z obustronnym zwężeniem kanałów korzeniowych

KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na współistnienie patologii o charakterze zwyrodnieniowym oraz przeciążeniowym wynikających z nadmiernej eksploatacji kręgosłupa. Ucisk na struktury nerwowe w tym worek oponowy może powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe w kończynach dolnych lub nawet w wyższych partiach ciała. Najczęściej oprócz bólu pojawiają się drętwienia, zaburzenia czucia i parestezje. Konieczna jest w tym przypadku konsultacja z neurochirurgiem.