Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Degeneracja tarczy międzykręgowej z przepukliną

Mam 49 lat czy choroba postępuje TK kręg z 8.2010 Niewielkie wpuklenie kr. międzykręg. z modelowaniem worka oponowego poz L4-L5 niew.ucisk krążka na korzenie nerwowe po stronie prawej. na poz.L4-L5 i L5-S1..MR 11.2011 Na poziomie L4-L5 widoczna degeneracja tarczy międzykręg. z przepukliną tylno-centralną lewoboczna wpuklająca się do lewego zachyłka korzeniowego.MR 12.2013Poz L1-L2 śladowe rozlużnienie.L4-L5 centr.przepukl. tarczy m. z obustronnym zwężeniem kanałów korzeniowych
KOBIETA, 49 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na współistnienie patologii o charakterze zwyrodnieniowym oraz przeciążeniowym wynikających z nadmiernej eksploatacji kręgosłupa. Ucisk na struktury nerwowe w tym worek oponowy może powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe w kończynach dolnych lub nawet w wyższych partiach ciała. Najczęściej oprócz bólu pojawiają się drętwienia, zaburzenia czucia i parestezje. Konieczna jest w tym przypadku konsultacja z neurochirurgiem.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy