Dehydratacja i obniżenie wysokości krążków międzykręgowych L3/L4 i L5/S1
Witam. Bardzo ciężko wysiedzieć mi za kierownicą 8 h. Opis rezonansu: Zniesiona lordoza L Dehydratacja i obniżenie wysokości krążków międzykręgowych L3/L4 i L5/S1 Prawostronna, szerokopodstawna przepuklina krążka L3/L4 wypełnia podstawę prawego otworu międzykręgowego powodując modelowanie nerwu L3 w otworze oraz ekstraforaminalnie. Tylna, lewostronna wypuklina krążka L5/S1 modeluje korzenie S1 w lewym zachyłku bocznym. Torbiel okołokorzeniowa na wysokosci S2 , pośrodkowo, wielkosci ok 11 mm.

MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.