Demencja u babci po śmierci dziadka

Dzień Dobry, mam problem z babcią. Od śmierci dziadka jest nie do poznania. Podejrzewamy, że nagle dopadła ją demencja. Nie bardzo wiem, do jakiego lekarza powinnam się udać ? Bardzo proszę o odpowiedź. Agata

Krzysztof Piwowarek

W sytuacji zmian psychicznych sprawiających wrażenie "demencji" pomocne może być udanie się do następujących specjalistów: 1. lekarz POZ (wstępne rozpoznanie i ukierunkowanie diagnostyki) 2. lekarz psychiatra (diagnostyka i leczenie zaburzeń psychicznych takich jak np. depresja) 3. lekarz neurolog (diagnostyka i leczenie zespołów otępiennych).