Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Demencja u babci po śmierci dziadka

Dzień Dobry, mam problem z babcią. Od śmierci dziadka jest nie do poznania. Podejrzewamy, że nagle dopadła ją demencja. Nie bardzo wiem, do jakiego lekarza powinnam się udać ? Bardzo proszę o odpowiedź. Agata
KOBIETA, 78 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Co powinien jeść senior?

Jadłospis seniora powinien być zróźnicowany - nie powinno w nim zabraknąć produktów bogatych w witaminy i makroelementy. Produkty żywnościowe powinny wspomóc organizm z walce z chorobami. Wśród seniorów bardzo często występuje osteoporoza. Dlatego starsze osoby powinny przyjmować wapń i najlepiej, by pochodził on z żywności. Dietetyk Kliniczny Milena Nosek wyjaśnia w rozmowie z Pauliną Smaszcz Kurzajewską, co powinien jeść senior, by czuć się dobrze. Zdradza również, gdzie można znaleźć najwięcej wapnia - i wbrew pozorom nie będzie to nabiał.

Krzysztof Piwowarek
10 poziom zaufania

W sytuacji zmian psychicznych sprawiających wrażenie "demencji" pomocne może być udanie się do następujących specjalistów: 1. lekarz POZ (wstępne rozpoznanie i ukierunkowanie diagnostyki) 2. lekarz psychiatra (diagnostyka i leczenie zaburzeń psychicznych takich jak np. depresja) 3. lekarz neurolog (diagnostyka i leczenie zespołów otępiennych).

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy